Aktualności

Centra Zdrowia Psychicznego zmieniają teraz formę udzielania pomocy

16.03.2020

Centra Zdrowia Psychicznego zmieniają teraz tryb pracy na czas pandemii COVID-19. Jeszcze tylko jutro (wtorek, 17 marca) w godz. 8-18 można przyjść po pomoc do Punktu Zgłoszeniowo Koordynacyjnego w Centrum Zdrowia Psychicznego przy szpitalu wolskim w Warszawie. Przy wejściu mierzy się wszystkim temperaturę. Od środy do odwołania będzie możliwość dostania pomocy telefonicznie. Taką formę pomocy proponuje też Punkt Zgłoszeniowo Koordynacyjny w Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzielnicy Mokotów w Warszawie. Do osobistego kontaktu zapraszane są jedynie osoby, które tego bezwzględnie natychmiast potrzebują. Podobnie jest w Bolesławcu. Przy telefonie Punktu Zgłoszeniowo Koordynacyjnego dyżurują terapeutka zajęciowa, psycholog i lekarz psychiatra. Jeśli na podstawie wywiadu telefonicznego uznają, że potrzebna jest natychmiast pomoc, zapraszają do konsultacji z lekarzem na izbie przyjęć. Wszyscy nowi pacjenci są kierowani tu do specjalnie dla nich otwartych dwóch oddziałów tak, żeby się nie mieszali z osobami, które od dłuższego czasu są w szpitalu. Telefonicznie udziela wsparcia i organizuje telewizyty Centrum Zdrowia Psychicznego w Kościerzynie. W Międzyrzeczu ograniczono liczbę pacjentów. Prosi się ich, o ile to tylko możliwe, żeby przyszli po unormowaniu się sytuacji i udziela konsultacji telefonicznie. Bez zmian na razie pracuje Centrum Zdrowia Psychicznego w Koszalinie. Osoby w kryzysie mogą przychodzić do tamtejszego Punktu Zgłoszeniowo Koordynacyjnego od poniedziałku do piątku w godz. 8 -18. Przy wejściu wszystkim mierzona jest temperatura, mają dezynfekowane ręce. Przed wybraniem się do Punktu Zgłoszeniowo Koordynacyjnego, zalecamy kontakt telefoniczny, żeby sprawdzić zasady działania wybranego przez nas miejsca. Kontakty można znaleźć w zakładce mapa czp

Na zdjęciu wejście do Punktu Zgłoszeniowo Koordynacyjnego w wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego

Życzenia Wielkanocne

05.04.2023
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu szczęścia, wielu radosnych chwil i pięknych więzi z ludźmi. Dziękujemy za to, że razem tworzymy wspólnotę wspierających się ludzi. 

Wystawa pod nazwą „Nie jesteś sam” na okoliczność obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją

17.02.2023
Wystawa pod nazwą "Nie jesteś sam" na okoliczność obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada na 23 lutego 2023 r., na której będą prezentowane prace pacjentów Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe z Dziennych Oddziałów Psychiatrycznych (oddziały Centrum z Myślenic oraz ze Skawiny).

Projekt Standardu Diagnostyczno-Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego

17.01.2023
Wynikające z umowy działanie Biura ds. pilotażu na 2022 r. było prowadzenie i koordynacja opracowania we współpracy z towarzystwami naukowymi standardu diagnostyczno-terapeutycznego i opracowanie rekomendacji dotyczących finansowania opieki psychiatrycznej i transformacji systemu.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2023–2030

13.01.2023
Do konsultacji publicznych przekazano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2023-2030. Projekt kładzie nacisk m.in. na wprowadzenie modelu opieki środowiskowej.

Nowa Dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii

10.01.2023
Dr n. med. Anna Depukat, dotychczasowy kierownik Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego objęła stanowisko dyrektora Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego

05.01.2023
Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego.

Szanowni Państwo, życzymy pięknych, radosnych Świąt. Niech odradza się wszystko, co dobre, świetliste. Zdrowia. Wiele jest dróg do drugiego człowieka. Znajdujmy te drogi i trzymajmy się ich. Oddzielnie jesteśmy kroplami, razem jesteśmy oceanem. Razem możemy więcej. Szczęścia we wszystkich aspektach życia.

23.12.2022

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego dotyczącego oddziaływań terapeutycznych skierowanych do osób z doświadczeniem traumy

23.12.2022
Opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2022 r. w sprawie programu pilotażowego dotyczącego oddziaływań terapeutycznych skierowanych do osób z doświadczeniem traumy.