O muralu solidarności z osobami z doświadczeniem kryzysu psychicznego czytamy w Vogue: Na terapii uczę się pewności siebie, której bardzo mi brakuje, choć pewnie na pierwszy rzut oka tego nie widać – mówi Katarzyna Nowak zaangażowana w powstanie muralu, który od 16 maja będzie można oglądać przy Dworcu Gdańskim w Warszawie. Inicjatywa towarzyszy III Kongresowi Zdrowia Psychicznego.

Praca utrzymana w odcieniach błękitu przedstawia portrety osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, ich bliskich oraz autorytety związane z ochroną zdrowia psychicznego w Polsce. Obok podobizny wybitnego psychiatry prof. Antoniego Kępińskiego znajdziemy twarze, m.in. Moniki Syc z krakowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej, czy Marii Hołdys, studentki medycyny, która wkrótce zostanie psychiatrą.

W pracy pojawiają się też hasła „Nie ma pacjenta, jest człowiek”, „Żyj pełnią. Kochaj, pracuj, baw się. Możesz wyzdrowieć”, czy „Wrażliwość jest zaletą. Psychoterapia odmieniła moje życie”.

 

Link do tekstu w Vogue: https://www.vogue.pl/g/12264/warszawski-mural-o-zdrowiu-psychicznym?fbclid=IwAR0i9zLuWXjuK6Kxeu_IFRUQR_WeO4AjznUhMlMttvhPt1drBp-BkK97YyU

Źródło: vogue.pl