Asystent Zdrowienia – człowiek, misja, praca. Spotkanie na temat przygotowania do tego zajęcia i roli osoby, która je wykonuje.

Asystent Zdrowienia – człowiek, misja, praca – pod takim hasłem odbyło się spotkanie na temat przygotowania do tego zajęcia i roli osoby, która je wykonuje. Asystent Zdrowienia to osoba która doświadczyła kryzysu, przepracowała go i służy wsparciem ludziom, którzy w kryzysie trwają i ich bliskim. Asystenci Zdrowienia pracują w Centrach Zdrowia Psychicznego działających w ramach pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, w Środowiskowych Centrach Zdrowia Psychicznego, na oddziałach całodobowych. Są przy ludziach, którzy nie mają bliskich osób, pomagają w prowadzeniu zajęć terapeutycznych, pomagają pacjentom w załatwianiu spraw urzędowych.
Często pytają nas Państwo o to, gdzie można odbyć szkolenie na asystenta zdrowienia. W tej chwili do poprowadzenia kursu przygotowują się Fundacja Leonardo i Fundacja Polski Instytut Otwartego Dialogu.

Szkolenie będzie płatne: 12 modułów koszt 5400 zł za 1 moduł 450 zł, płatne w 3 ratach po 1800 zł. O szczegóły można pytać organizatorów. Zachęcamy do zajrzenia na stronie czp.org.pl, do zakładki własnym głosem, gdzie można znaleźć rozmowy z asystentami zdrowienia.

Spotkanie odbyło się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

 

 

Fot. Katarzyna Kisielińska