Czy ze schizofrenii można wyzdrowieć? Jak to zrobić? – już w poniedziałek 3 maja rozmowa z Danielem Fisherem, psychiatrą u którego w młodości zdiagnozowano schizofrenię

Jak ludzie z doświadczeniem psychozy odzyskują swoje życie? W jaki sposób rodzice mogą pomóc zdrowieć? Kiedy wprowadzać leki i na jak długo? Czym jest zdrowie psychiczne i jak o nie dbać w pandemii? Na te pytania odpowie nam dr Daniel Fisher. Będzie możliwość zadania mu też swoich pytań, do czego gorąco zachęcamy. Daniel Fisher opowie o swoim doświadczeniu chorowania na schizofrenię (doświadczył psychozy, katatonii, afazji, jadłowstrętu), o tym co pomogło mu zdrowieć, o terapeutycznej roli wspierania we wspólnocie oraz o swojej metodzie leczenia ludzi doświadczających psychozy, którą nazwał reanimacją emocjonalną. W rozmowie zapowiadającej III Kongres Zdrowia Psychicznego – w poniedziałek 3 maja o godz. 17 na profilach na Facebooku Fundacja eFkropka i Kongres Zdrowia Psychicznego. Daniel Fisher jest ambasadorem kongresu.
Daniel Fisher:
LEKARZ: – amerykański psychiatra z ponad 30-letnim doświadczeniem w: szpitalach psychiatrycznych, oddziałach dziennych, poradniach lekarskich, domach seniora i środowiskowych centrach zdrowia psychicznego.
KONSULTANT: administracji Prezydenta Obamy d/s reformy Zdrowia Psychicznego w USA. Dr Fisher to członek komisji „Nowa Wolność w Zdrowiu Psychicznym,” która opracowała szczegóły reform w psychiatrii we współpracy z Białym Domem.
PACJENT: zdiagnozowany – schizofrenia, kilkakrotnie hospitalizowany zdrowy od ponad trzydziestu lat!
LAUREAT: otrzymał prestiżowa nagrodę ‘Clifford Beers Award’ od Narodowego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego za swoje działania na rzecz praw człowieka i pacjenta w 2002 r.
AKTYWISTA: jeden z niewielu psychiatrów w USA, który otwarcie dzieli się doświadczeniami z okresu swojej choroby psychicznej.
NAUKOWIEC: pracował przez 5 lat w Narodowym Instytucie Zdrowia Psychicznego prowadząc badania w zakresie neurochemii. Ukończył: a) szkołę medyczną na George Washington University Medical School, b) rezydencję psychiatrii w Harvard Hospital w Cambridge, Massachusetts, c) doktorat z biochemii na University of Wisconsin, d) 4-letnie studia na wydziale Biologii na Princeton University.
OJCIEC: Dr Fisher mieszka w Cambridge, Massachusetts z żoną. Ma dwie córki. Jedna jest artystką, druga zajmuje się sportem.
Tłumaczyć będzie Małgorzata Zawisza
Rozmowę poprowadzi Katarzyna Szczerbowska z Fundacji eFkropka, rzeczniczka Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, rzeczniczka prasowa Kongresu Zdrowia Psychicznego, asystentka zdrowienia, osoba z doświadczeniem kryzysu psychicznego
Dziękujemy za zorganizowanie spotkania Kamili Łabędzkiej Słowik ze Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej, współorganizatora III Kongresu Zdrowia Psychicznego.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w cyklu spotkań zapowiadających III Kongres Zdrowia Psychicznego, który odbędzie się 7-go czerwca. Co poniedziałek na kanale Kongresu Zdrowia Psychicznego i Fundacja eF kropka pojawią się wyjątkowe gościnie i wspaniali goście, z którymi będziemy rozmawiać na temat zdrowia psychicznego. Harmonogram spotkań znajdą Państwo na profilach Kongres Zdrowia Psychicznego i Fundacja eFkropka i na stronie kongreszp.org.pl.
Biuro do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego jest partnerem Kongresu Zdrowia Psychicznego
Źródło: Kongres Zdrowia Psychicznego