Grupy wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Warszawa

Aż pięć grup wsparcia prowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego na Mokotowie w Warszawie. Są to:

GRUPA TERAPEUTYCZNA dla osób po kryzysie zdrowia psychicznego
Przeznaczona jest dla osób, które cierpią z powodu pogorszenia relacji społecznych w związku z przebytym kryzysem psychicznym albo z powodu nawracających zaburzeń psychicznych. Jest to półotwarta grupa, z elementami psychoedukacji, prowadzona przez dwóch terapeutów, do której uczestnicy zapraszani są po kwalifikacji.

GRUPA PRACY Z CIAŁEM
Dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, borykających się z objawami psychosomatycznymi, dolegliwościami somatycznymi o podłożu psychicznym, a także dla tych, którzy przez pracę z ciałem chcą poprawić swoje samopoczucie i funkcjonowanie.

GRUPA INTEGRACYJNO-AKTYWIZUJĄCA dla osób po kryzysie zdrowia psychicznego
Otwarta grupa przeznaczona dla osób chcących poprawić swoje funkcjonowanie społeczne i aktywność, zmniejszyć izolację, potrzebujących pomocy w nawiązywaniu nowych relacji, prowadzona przez eksperta przez doświadczenie (osobę po kryzysie psychicznym) we współpracy z profesjonalistą.

GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN osób po kryzysie zdrowia psychicznego
Otwarta grupa z elementami psychoedukacji, prowadzona przez dwóch terapeutów, przeznaczona dla pełnoletnich członków rodzin osób po kryzysach psychicznych (rodziców, rodzeństwa, małżonków, dorosłych dzieci) pomagająca uporać się z brzemieniem związanym z chorobą w rodzinie.

GRUPA ROZWOJU KREATYWNOŚCI – PLASTYCZNA
Przeznaczona dla osób po kryzysach psychicznych, mająca na celu rozwój wyobraźni, ułatwiająca ekspresję emocji przez techniki niewerbalne, integrująca uczestników wokół zadania i twórczości. Efekty pracy grupy będą prezentowane publicznie podczas wystaw.

ZAPISY DO GRUP WSPARCIA MCZP dla dorosłych mieszkańców Mokotowa prowadzi oraz informacji udziela Centrum Koordynacji MCZP, tel. (22) 299 04 31, pn.-wt. 8-18.

Partnerami w tworzeniu grup są Stowarzyszenie W Stronę Marzeń, Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej, Dom Kultury KADR/ Akumulator, Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców/ Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Źródło” Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego