Gdzie szukać pomocy w kryzysie psychicznym? Rozmowa w radiowej Trójce z Grzegorzem Sajem i Katarzyną Szczerbowską Kisielińską

W Trzecim Programie Polskiego Radia odbyła się dwugodzinna rozmowa o tym, jak sobie radzić z kryzysami psychicznymi: https://www.polskieradio.pl/9/8134/Artykul/2556592,Jak-radzic-sobie-z-kryzysami-psychicznymi

Gośćmi audycji Nie do powiedzenia byli Grzegorz Saj i Katarzyna Szczerbowska Kisielińska.
Opowiedzieli, jak wygląda pobyt w szpitalu psychiatrycznym, o leczeniu bez zgody, przymusie bezpośrednim, czym jest psychoza, jak kryzys się objawia, gdzie szukać pomocy w kryzysie, jakie wsparcie można dostać w Centrach Zdrowia Psychicznego, kim są asystenci zdrowienia, jak pomagać bliskim doświadczającym kryzysu i jak zadbać w tym pomaganiu o siebie oraz czy rzecznicy pracują w oddziałach psychiatrycznych dla dzieci i młodzieży i z jakimi problemami tam się spotykają a także jak rzecznicy pomagają osobom starszym chorującym psychicznie?

Grzegorz Saj jest dyrektorem departamentu ds. zdrowia psychicznego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta, byłym Rzecznikiem Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, co oznacza, że pracował na oddziałach szpitali pomagając pacjentom.

Katarzyna Szczerbowska Kisielińska jest rzeczniczką Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, wcześniej pracowała jako dziennikarka, jest w radzie Fundacja eF kropka, należy do Akademii Liderów Cogito, jest osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego, z diagnozą schizofrenii paranoidalnej, od wielu lat działa na rzecz pacjentów psychiatrycznych.
Rozmowę poprowadzi Agnieszka Furtak-Bilnik.