Jaka jest przyszłość systemu ochrony zdrowia psychicznego w Polsce? Reforma dla dorosłych

Kolektyw Działaj dla Psyche zaprasza  na cykl spotkań pod hasłem „Jaka jest przyszłość systemu ochrony zdrowia psychicznego w Polsce?”
Celem pierwszego spotkania, 21 stycznia, start o godz. 17,  jest przedstawienie przez psychiatrę, psycholożkę i pacjentkę wprowadzanej w Polsce reformy – Centrów Zdrowia Psychicznego dla dorosłych.
Czym właściwie są te instytucje? Jak działają? Dlaczego są tak ważne? Dlaczego istotne jest, aby w ich popieranie zaangażowało się jak najwięcej osób i tych z ochroną zdrowia psychicznego bezpośrednio związanych i tych nie mających z nią dotychczas nic wspólnego? Dlaczego ważne jest to, aby Każda i Każdy z nas włączył się do działania?!
Gośćmi spotkania będą:
prof. Andrzej Cechnicki – psychiatra, psychoterapeuta, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii CMUJ w Krakowie, przewodniczący Sekcji Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Katarzyna Stankiewicz – psycholożka, psychoterapeutka, kierowniczka Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego
Katarzyna Szczerbowska – rzeczniczka biura ds. pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, rzecznika Kongresu Zdrowia Psychicznego, osoba z diagnozą schizofrenii
Założeniem jest pokazanie, że reformy są korzystne z punktu widzenia wszystkich przyszłych i obecnych specjalistek/specjalistów związanych z ochroną zdrowia psychicznego oraz z punktu widzenia pacjentek/pacjentów. Poprzez spotkania chcemy zachęcić te grupy do wspólnego działania na rzecz wdrażania Centrów Zdrowia Psychicznego w Polsce.
W trakcie spotkania każda z zaproszonych gości wygłosi krótki 25 minutowy wykład, po którym nastąpi wspólna moderowana dyskusja, trwająca 45 minut. Osoby oglądające będą miały możliwość zadawania pytań. Spotkanie potrwa 2 godziny.
Cykl spotkań organizowany jest przez projekt „DZIAŁAJ dla PSYCHE!” mający na celu wspólne działania charytatywne i aktywistyczne, w tym na rzecz przyszłości systemu ochrony zdrowia psychicznego w Polsce oraz promowanie takich działań.
Projekt utworzony został przez:
Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii “Dialog”

Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

SKN Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

przy Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży WUM

SKN Psychiatrii WUM

przy Katedrze i Klinice Psychiatrycznej WUM

Spotkanie będzie można obejrzeć na profilu na Facebooku Działaj dla Psyche, będzie tam też dostępne później
Źródło: Działaj dla Psyche