Pierwszy taki dzień w Kościerzynie

W poniedziałek 20 września w kościerskim kinie “Remus” obchodzono Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Był to ostatni dzień obchodów, które trwały w woj.pomorskim od 11 września.

Pomorskie Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie rozpoczęły się 11 września w Gdańsku. Program obchodów przewidywał organizację warsztatów, pokazy artystyczne, kiermasze prac, cykle wykładów oraz projekcje filmów.

W Kościerzynie obchody rozpoczęły się w poniedziałek 20 września, w kinie “Remus”.  Był to 9 i zarazem ostatni dzień tegorocznej imprezy. Organizatorem  był Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie przy współudziale między innymi Marszałka Województwa Pomorskiego. Okazuje się, że kościerski szpital jako jeden z dwóch na terenie województwa realizuje nową koncepcję pomocy z zakresu psychiatrii. Polega ona na towarzyszeniu pacjentowi w trakcie jogo zmagania się z chorobą. W trakcie konferencji głos zabrał między innymi Piotr Stoń , który na co dzień kieruje Oddziałem Psychiatrycznym w Kościerzynie. Prelegent wyjaśnił na czym polega ta nowatorska metoda leczenia zaburzeń psychiatrycznych.

Więcej: https://www.koscierzyna24.info/wiadomosci/5300,pierwszy-taki-dzien-w-koscierzynie?fbclid=IwAR2r-N6Q6JshOrzN52ry6bX59jMt1uGiMkcM6WujG4TfwuarDD8CwP1sIE8

 

Źródło: koscierzyna24