Pokaz mody na rzecz oddziału psychiatrycznego dla dzieci

28 września gdańskie stoczniowe przestrzenie Plenum zostaną wypełnione sztuką, muzyką i przede wszystkim tłumem ludzi o dobrych sercach. Na charytatywnym pokazie mody będą zbierane pieniądze dla dziecięcego oddziału Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku.  A to wszystko dzięki Aleksandrze Dejewskiej terapeutce zaburzeń odżywiania i Kindze Dąbrowskiej z Fundacji Aż Sobie Zazdroszczę. Na co dzień obie panie zajmują się profilaktyką i leczeniem zaburzeń odżywiania. Pokazem mody postanowiły wesprzeć oddział dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego, gdzie leczy się m.in. anoreksję i bulimię. Aby zebrać środki na sprzęty poprawiające jakość życia małych pacjentów, postanowiły zorganizować pokaz mody, zgodny z ideą ciałopozytywności. Stroje takich projektantów jak Katarzyna Konieczka czy Patryk Wojciechowski na wybiegu zaprezentują modelki wszelkich kształtów, rozmiarów, różniące się wiekiem, kolorem skóry.

Podczas pokazu będzie można zakupić bilety – cegiełki, a także wylicytować prezenty, takie jak nocleg w luksusowym apartamencie, rejs jachtem czy ekskluzywną biżuterię. Część przestrzeni zostanie oddana artystom, na miejscu też będzie można wylicytować ilustracje i grafiki lokalnych twórców. Nie zabraknie też miejsca na relaks, organizatorzy zapewnią wygodne kanapy, przekąski, a także wino na rozluźnienie, w końcu pokaz odbywa się w sobotę! Osoby, które nie zrelaksują się wystarczająco, mogą wylicytować ekskluzywne zabiegi Spa. 

Aleksandra Dejewska zachęca do wzięcia udziału w tej imprezie: “Zwracam się do Państwa z prośba o wsparcie naszej akcji. Organizujemy zbiórkę rzeczy, pieniędzy oraz charytatywny pokaz mody, po to by wesprzeć nasz szpital psychiatryczny. Wiemy jaka jest sytuacja w polskiej psychiatrii. Pracownicy przynoszą swoje prywatne rzeczy do szpitala (ponieważ nie ma funduszy na zakup kubków – zresztą listę potrzebnych rzeczy znajdziecie Państwo poniżej), pacjenci mają raz na 2 tygodnie spotkanie z terapeuta (czasem raz w tygodniu), oddział dziecięcy prosił o bilety do ZOO albo kina by młodzi pacjenci mogli oderwać się od szpitalnych murów. Sami nie damy rady tego wszystkiego zebrać, dlatego prosimy o pomoc – opowiedzenie o naszej zbiórce. W ten sposób zbierzemy potrzebne pieniądze i rzeczy.

Pokaz swoją obecnością zaszczyci nas Ewa Zakrzewska z EwoKracji. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Lesz, która wystąpi podczas koncertu na zakończenie pokazu. A po wydarzeniu największy klub w Gdańsku, czyli Klubogaleria Bunkier zaprasza na oficjalne afterparty! 

Pokaz jest dużym wydarzeniem. Trzeba zapełnić 3 000 m2 przestrzeni! Nie udałaby się, gdyby nie wsparcie instytucji, takich jak: Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Gdyni, Marszałek Pomorski czy Pomorski Inspektorat Sanitarny. Każda dodatkowa złotówka, to kolejny uśmiech na twarzy małego pacjenta, to sprzęty, które sprawiają, że to życie w szpitalu jest trochę bardziej znośne. 

Oprócz zbiórki pieniędzy jest też organizowana zbiórka darów rzeczowych, które poprawią jakość życia pacjentów. Prosimy w miarę możliwości o nowe przedmioty lub takie w bardzo dobrym stanie (dzięki temu dłużej posłużą pacjentom).

Zbiórka internetowa: https://www.siepomaga.pl/aszsrebrzysko

Punkt zbiórki rzeczy będzie zorganizowany podczas pokazu 28.09.2019 roku w sali Plenum w Gdańsku, do dnia pokazu w Bibliotece na Dworcu w Sopocie oraz wysyłkowo pod adresem: Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę, ul. Osiedlowa 25, 83-307 Kiełpino. W przypadku nadwyżki otrzymanych darów, zostaną one rozdysponowane na inne oddziały szpitala.

Poniżej lista najpotrzebniejszych rzeczy.

Ręczniki – 22 sztuki

Pidżamy – 22 sztuki

Uniwersalne ubrania (t-shirt, dresy, spodnie)

Suszarka na pranie – 3 sztuki

Książki (każda ilość potrzebna)

Nowe czajniki bezprzewodowe – 6

aparaty do mierzenia ciśnienia omron 8 sztuk

wózek inwalidzki – 1 sztuka

Pościele i koce ok 20 sztuk

zestaw ręcznik + mydełko (ok. 30 sztuk dla nowych pacjentów)

Farby, kredki, papier, bibuła, papier kolorowy , pisaki , wstążki, klej, teczki tekturowe, kolorowanki dla dzieci i młodzieży

Gry planszowe (każda ilość potrzebna)

Puzzle (każda ilość potrzebna)

DVD

Bajki

Paletki do tenisa stołowego + piłeczki

Rowerek stacjonarny

Piłkarzyki – 2 sztuki

Magnetofon / wieża

konsola kinetyczna – 4 sztuki

(każda ilość potrzeba)

Mikrofalówka

Mała lodówka

Ksero

Szklanki plastikowe wielorazowego użytku do zmywarki ok 300 sztuk

szklanki szklane ok 30 sztuk

fotele ze skaju ok 10 sztuk do sali tv

suszarka do włosów 6 sztuki

golarka elektryczna do włosów – 8 sztuki

niszczarka do dokumentów -1 sztuka

telefon bezprzewodowy 1 sztuka

fotel skórzany z oparciem dla starszych pacjentów ( ok 4 sztuki)

alkomat 2 sztuki

Pulsometr 2 sztuki

Barierki do łóżek min 4 sztuki ( SIMED Typ G1 Łomianki Bukowa 15 B, rok produkcji 2016)

krzesła zwykłe na salę 10 sztuk (prośba o nie najtańsze – chodzi o wytrzymałość)

Stół ping-pongowy

drukarka + ksero

Tablica samo ścieralna (38 cm x 58 cm ) – 2 sztuki

Mazaki do tablicy

Duże poduchy do siedzenia na nich (na podłogę) ok 8 sztuk

Źródło: Fundacja Aż Sobie Zazdroszczę