Pomagamy – Kongres Zdrowia Psychicznego i Marsz o godność

Działania na rzecz transformacji leczenia psychicznego ze skoncentrowanego na izolowaniu w szpitalach na rzecz rozwijania leczenia środowiskowego, włączającego w terapię bliskich, niedaleko domu, dostępnego, dostosowanego do potrzeb pacjenta, można wesprzeć:

 

Subkonto Kongresu Zdrowia Psychicznego: odbiorca: Fundacja eFkropka:  57 2530 0008 2016 1049 6433 0001 – z dopiskiem na rzecz Kongresu Zdrowia Psychicznego

https://zrzutka.pl/2kongreszp

Zapraszamy do wzięcia udziału w   Marszu o Godność – Marszu Żółtej Wstążki zaplanowane jest po zakończeniu Kongresu, około godziny 17:00. Wtedy uczestnicy wydarzenia w geście poparcia dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego przejdą ulicami Warszawy.

Marsz zatrzyma się przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie zostanie przekazana Deklaracja Warszawska II Kongresu oraz apel do polityków o zaprzestanie używania języka stygmatyzującego osoby z doświadczeniem choroby psychicznej.

Trasa Marszu o Godność (17:00 – 19:00): Pałac Kultury i Nauki / od strony ul. Marszałkowskiej – ul. Emilii Plater – ul. Świętokrzyska –  ul. Nowy Świat – Plac Trzech Krzyży –  ul. Wiejska, Sejm RP/ przekazanie Deklaracji Warszawskiej – Jazdów – Osiedle Jazdów  (przystanek: Jazdów 2A).