Przeciwdziałające samobójstwom tabliczki z numerami telefonów zaufania

Jeszcze do jutra, 15 września, można głosować na przeciwdziałające samobójstwom tabliczki z numerami telefonów zaufania. Głos mogą oddać mieszkańcy Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tabliczki należą do projektów ogólnomiejskich: projekt nr 93: “Przeciwdziałające samobójstwom tabliczki z numerami telefonów zaufania”.

Na fotografii tabliczka przy jednym z mostów w USA

Projekt zakłada umieszczenie tabliczek informacyjnych na mostach oraz peronach metra. Na tablicach zamieszczone byłyby numery telefonów, pod którymi osoby znajdujące się w kryzysie psychicznym mogłyby uzyskać pomoc. Wielu ludziom można pomóc w ten sposób, dając możliwość zatrzymania się przed popełnieniem ostatecznego, nieodwracalnego, tragicznego kroku. Byłaby to jedna z form przedstawienia informacji o dostępnej pomocy.
Inicjatorem i zgłaszającym projekt jest wieloletni Edukator i Wolontariusz Fundacji eFkropka Maciej Matraszek. Fundacja eFkropka zajmuje się działaniem na rzecz osób doświadczających kryzysu, więcej przeczytać o niej można na stronie ef.org.pl
Przypominamy, że w ramach projektów ogólnomiejskich można zagłosować, aż na 10 z dowolnie wybranych.

link do projektu: www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/20130?user=
gdzie zagłosować? :
www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/welcome

“(…) Głosowanie nie wymaga meldunku w Warszawie: “W budżecie obywatelskim może uczestniczyć każdy mieszkaniec m.st. Warszawy. Nie jest wymagane zameldowanie. Jeśli więc np. studiujesz w Warszawie i mieszkasz w akademiku, ale jesteś zameldowany w innej miejscowości, możesz zgłosić projekt, a później głosować w budżecie obywatelskim.(…)”

Źródło Fundacja eFkropka