Restauracja U Pana Cogito: Podaruj Wigilię z Cogito najbardziej potrzebującym

link do akcji:
U Pana Cogito Pensjonat i Restauracja w Krakowie pomimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią działa i chce nieść dobrą nowinę pomocy seniorom tym razem świątecznie dla najbardziej potrzebujących. Pragnie podarować ciepłe  posiłki wigilijne  50 osobom dzięki zrzutce „ Podaruj Wigilię z Cogito”.
Stowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne prowadzące Restaurację U Pana Cogito zatrudnia 37 osób, w tym  27 osób chorujących psychicznie.
Udział z „Zrzutce” przyczyni się więc także do aktywizacji społeczno-zawodowej i ochrony miejsc pracy zatrudnionych w pensjonacie U Pana Cogito osób chorujących psychicznie i po kryzysach, którzy pomimo choroby chcą wspierać innych.
Zawartość wigilijnej paczki to barszcz czerwony z uszkami, krokiety z kapustą  i grzybami, surówka z czerwonej kapusty, śledź w śmietanie, ryba po grecku, sałatka jarzynowa, pasztet pieczony, chałka, ciasto i opłatek wigilijny. Wszystko zapakowane w jednorazowych pojemnikach i dostarczone pod drzwi mieszkania wraz z życzeniami.
Na profilu na Facebooku krakowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej, które współpracuje U Pana Cogito Pensjonatem i Restauracją czytamy: Prosimy Was Przyjaciele serdecznie o odzew i wsparcie tej szlachetnej akcji, podajcie dalej dobro, niech się niesie.
Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej