Ruszyła zbiórka na Kongres Zdrowia Psychicznego

Pod linkiem https://zrzutka.pl/2kongreszp ruszyła zbiórka pieniędzy na wsparcie Kongresu Zdrowia Psychicznego.

Spotkają się na nim pacjenci psychiatryczni, ich bliscy i specjaliści walczą o to, żeby opieka psychiatryczna i psychologiczna była bardziej dostępna i dostosowana do potrzeb pacjenta.

Kongres Zdrowia Psychicznego odbędzie się 3 czerwca 2019 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Poświęcony jest on walce o zmianę pozycji społecznej osób doświadczających kryzysu psychicznego, problemowi stygmatyzowania ludzi doświadczających kryzysu, zmianie systemu opieki nad nimi – z nastawionego na izolację w szpitalu na leczenie środowiskowe blisko domu, dostosowanego do potrzeb pacjenta.

W celu transformacji leczenia powstało właśnie w Polsce 27 Centrów Zdrowia Psychicznego w ramach pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Ich zadaniem jest uczynienie opieki bardziej dostępną i zróżnicowaną. Podczas kongresu szczególna uwaga będzie poświęcona też psychiatrii dziecięcej, która jest ogromnym kryzysie i profilaktyce. W tej chwili pracujemy nad szczegółowym programem.

Tematy:

Sesja plenarna – Podsumowanie dotychczasowego działania pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Sesje satelitarne:

1. Psychiatria dzieci i młodzieży

2. Pomoc społeczna

3. Profilaktyka zdrowia psychicznego

Tradycyjnie na zakończenie Kongresu planujemy przemarsz ulicami Warszawy będący wyrazem wsparcia dla ludzi doświadczających kryzysu psychicznego.