Wielki dzień dla psychiatrii. Nowy budynek dla Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu

Piękną nowoczesną przestrzeń ma Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu. Budynek ma ogromne okna, jest w minimalistycznym pstylu.

“Ten dzień z pewnością zapisze się w historii psychiatrii. W Sandomierzu oficjalnie zostało już otwarte Centrum Zdrowia Psychicznego, które powstało w ramach pilotażowego programu dotyczącego opieki nad pacjentami psychiatrycznymi i ich rodzinami. Kilkumilionowa inwestycja to pierwszy etap projektu realizowanego przez Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu” – słyszymy w narracji wprowadzającej do filmu.

– Zapytano mnie czy to jest przełom w polskiej psychiatrii. Odpowiedziałem – tak. W Sandomierzu to jest na pewno przełom w polskiej psychiatrii i to jest twardy namacalny znak, że taki przełom może dokonać się na obszarze całego kraju – mówił przy okazji otwarcia centrum dr Marek Balicki, kierownik Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z otwarcia Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego: https://www.youtube.com/watch?v=WWpj5RXoGso

Źródo: Telewizja STV. PL, Telewizja STV.PL, SandomierzTV