W mediach

Lepsza opieka dla pacjenta z problemami psychicznymi. Powstało Słupskie Centrum Zdrowia Psychicznego

Słupskie Centrum Zdrowia Psychicznego realizuje pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia. Co to oznacza w praktyce? Ogromne korzyści dla pacjenta, któremu zostanie udzielona pomoc adekwatna do jego potrzeb.

W zależności od problemu, z którym przyjdzie, zajmie się nim psychiatra, psycholog lub terapeuta. Bez terminów i kolejek. W kwietniu z pomocy skorzystało 36 osób.

Słupskie Centrum Zdrowia Psychicznego to nowa struktura działająca w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego. Choć doszedł tylko przymiotnik “słupskie”, w praktyce zmieniło się wiele. Na korzyść pacjenta. Centrum to już nie tylko “szpital na górce” z całodobowym oddziałem psychiatrycznym oraz dziennym oddziałem psychiatrycznym, ale także Zespół Lecznictwa Środowiskowego oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego w Poliklinice na ul. Lelewela oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego SON na ul. Ziemowita.

O to, jak wygląda praca Centrum i kto może się tu zgłaszać, zapytaliśmy Krzysztofa Sikorskiego, dyrektora Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku.

– Od 1 kwietnia działamy w nowej strukturze. W ramach naszej placówki zostało wyodrębnione Słupskie Centrum Zdrowia Psychicznego, które skierowane jest do dorosłych mieszkańców Słupska i powiatu słupskiego – mówi Krzysztof Sikorski.
Nowością jest punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny, do którego na samym początku trafia pacjent. Tam zapada decyzja, dokąd pacjenta należy skierować.
– Pacjent nie trafia od razu do lekarza, ale po rozmowie w punkcie zgłoszeniowym, decydujemy, czy lekarz jest na pewno konieczny, czy nie lepiej zacząć od psychologa. Pilne przypadki umawiane są bezpośrednio do lekarza psychiatry – wyjaśnia dyrektor Sikorski.

cały tekst: https://gp24.pl/lepsza-opieka-dla-pacjenta-z-problemami-psychicznymi-powstalo-slupskie-centrum-zdrowia-psychicznego/ar/c1-14978562?fbclid=IwAR1MhwNVjoSjW9MuStfvO46d8yyaFcfOR6y8zlQpbWP5QXHYBXMUgXLmC7I

Autorka: Marta Olechowska

Źródło: Głos Pomorza

Archiwum artykułów w mediach