Aktualności

Profilaktyczny Piknik Świąteczny: „Podaruj zdrowie psychiczne”

02.12.2022

W imieniu Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie, serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w organizowanej przez CZP akcji profilaktycznej.

W Mikołajki 6 grudnia 2022 roku od godz. 13:00 do 16:00 odbędzie się Profilaktyczny Piknik Świąteczny, który organizuje Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie pod hasłem „Podaruj zdrowie psychiczne”.

Miejsce: Koszalin, ul. Rynek Staromiejski 6-7 (plac pod ratuszem).

W trakcie wydarzenia prowadzona będzie psychoedukacja dotycząca zdrowia psychicznego. Mieszkańcy będą mieli możliwość zapoznania się z cechami charakterystycznymi dla depresji i lęku. Oferowana będzie możliwość wypełnienia kwestionariuszy, które pomogą we wstępnej ocenie samopoczucia oraz zdolności takich jak pamięć czy koncentracja uwagi. Zainteresowane osoby uzyskają informacje dotyczące oferowanych form wsparcia psychologicznego, możliwość rozmowy z psychologiem w mobilnym gabinecie. Będzie można zbadać poziom podstawowych parametrów życiowych. Pracownicy socjalni będą udzielać porad i służyć pomocą w zakresie doradztwa w zakresie przysługujących praw socjalno-bytowych oraz możliwości otrzymania wsparcia od instytucji pomocowych. Dodatkowo, będzie poczęstunek grochówką z wkładką. Na pikniku będzie Mikołaj ze słodyczami dla dzieci oraz fotobudka. Dwa koszalińskie domy samopomocy Przyszłość i Odrodzenie zorganizują wystawę prac swoich podopiecznych.

Jednocześnie zachęcamy do polubienia oraz obserwowania fanpage’a CZP, gdzie znajdą Państwo wiele informacji dotyczących funkcjonowania Centrum Zdrowia Psychicznego MEDiSON w Koszalinie, a także dowiedzą się Państwo o wszelkich wydarzeniach organizowanych przez CZP Koszalin. Link do strony: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083352272117

Życzenia Wielkanocne

05.04.2023
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu szczęścia, wielu radosnych chwil i pięknych więzi z ludźmi. Dziękujemy za to, że razem tworzymy wspólnotę wspierających się ludzi. 

Wystawa pod nazwą „Nie jesteś sam” na okoliczność obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją

17.02.2023
Wystawa pod nazwą "Nie jesteś sam" na okoliczność obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada na 23 lutego 2023 r., na której będą prezentowane prace pacjentów Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska-Południe z Dziennych Oddziałów Psychiatrycznych (oddziały Centrum z Myślenic oraz ze Skawiny).

Projekt Standardu Diagnostyczno-Terapeutycznego w Centrum Zdrowia Psychicznego

17.01.2023
Wynikające z umowy działanie Biura ds. pilotażu na 2022 r. było prowadzenie i koordynacja opracowania we współpracy z towarzystwami naukowymi standardu diagnostyczno-terapeutycznego i opracowanie rekomendacji dotyczących finansowania opieki psychiatrycznej i transformacji systemu.

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2023–2030

13.01.2023
Do konsultacji publicznych przekazano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2023-2030. Projekt kładzie nacisk m.in. na wprowadzenie modelu opieki środowiskowej.

Nowa Dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii

10.01.2023
Dr n. med. Anna Depukat, dotychczasowy kierownik Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego objęła stanowisko dyrektora Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego

05.01.2023
Na stronie Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie programu pilotażowego w centrach zdrowia psychicznego.

Szanowni Państwo, życzymy pięknych, radosnych Świąt. Niech odradza się wszystko, co dobre, świetliste. Zdrowia. Wiele jest dróg do drugiego człowieka. Znajdujmy te drogi i trzymajmy się ich. Oddzielnie jesteśmy kroplami, razem jesteśmy oceanem. Razem możemy więcej. Szczęścia we wszystkich aspektach życia.

23.12.2022

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie programu pilotażowego dotyczącego oddziaływań terapeutycznych skierowanych do osób z doświadczeniem traumy

23.12.2022
Opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2022 r. w sprawie programu pilotażowego dotyczącego oddziaływań terapeutycznych skierowanych do osób z doświadczeniem traumy.