W mediach

O konieczności budowania całościowego środowiskowego wsparcia dla rodzin mówiła dr Anna Depukat

O konieczności budowania całościowego środowiskowego wsparcia dla rodzin mówiła dr Anna Depukat, kierownik Biura do spraw pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na konferencji prasowej towarzyszącej wizycie Adama Niedzielskiego, Ministra Zdrowia, w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Mińsku Mazowieckim. – Skutkiem COVID-19 są nie tylko powikłania chorobowe, ale także problemy w obszarze zdrowia psychicznego – wskazał minister. – nastąpił ogromny wzrost zapotrzebowania na pomoc dla dzieci i młodzieży – dodał.
Szef MZ odwiedził Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Mińsku Mazowieckim w czwartek 31 marca.
– Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, która jest tutaj wykonywana. Placówka przyjmuje dzieci, organizuje opiekę środowiskową, która jest głównym akcentem zmienionego modelu opieki psychologicznej – powiedział mediom minister Niedzielski.
Więcej na ten temat: https://www.rdc.pl/informacje/a-niedzielski-w-minsku-maz-coraz-wiecej-dzieci-potrzebuje-psychologa/?fbclid=IwAR2FmnjgC1DHYdhT9dw5GPt72hdE-dlT1vBGzD3ERFve25qK7TrHIFFKTxg
Źródło: www.rdc.pl

Archiwum artykułów w mediach